top of page

VIIMAKS, TULIME KOKKU BESi 2021 Suvepiknikul!

Ilusal, päikesepaistelisel pühapäeval, 15 augustil, kogunesid Bostoni Eesti Seltsi (BES) liikmed Saima Parki, et veeta koos aega Suvepiknikul. Populaarseid Suvepäevi on selts korraldanud juba pikka aega, aga selle suve kokkusaamine oli mitmel põhjusel väga eriline.


Ei ole ju seltsi liikmed terves koosseisus pea poolteist aastat kokku saanud Covid-19 viiruse tõttu. Siseruumides kogunemised on olnud kas piiratud või keelatud ja lõpuks avanes võimalus värskes õhus jälle koguneda. Esimest korda toimus Suvepäev/Suvepiknik Soome seltsi käest renditud maa alal nimega “Saima Park”, mis on übritsetud ilusa loodusega ja asub Fitchburgis, põhja-lääne Massachusettsis. Kuigi oleme viimastel kordadel pea kakskümmend aastat mere ääres Liivide koduõuel Middletownis, Rhode Islandis suvepäevi pidanud, on põnev avastada uusi kohti ja jääme alati tänulikuks Liivi perele külalislahkuse eest kõik need aastad, mis nad BES pere vastu on võtnud.


Saima Park on omamoodi vahva. Seal on suur katusealune pinkide ja laudadega ja eraldi maja köögiga, suured muruplatsid mängude jaoks. Kõrval metsatukas asuvasse saunamajja viib väike sild, mille alt voolab väike oja. Piisavalt ruumi, et olla koos turvaliselt, (MA osariigi soovituste jargi), oli rohkem, kui vaja. Täiskasvanutel oli rõõm üksteist näha ja lapsed nautisid muru peal mängimist, lennutasid tuulelohet ja jooksid Slip’N Slide peal, tilkudes veest ja lakerdades naeru. Üheskoos panustatud toidulaual leidus palju valikut, sealhulgas muidugi ka eestipäraseid toite, kartulisalatit, hapukurki ja musta leiba. Grillil küpsetas vorste seltsi uus juhatuse liige Aadu Pirn.

Enne söömist, nagu traditsioooniks juba saanud, peeti ka paar kõnet BES presidendi Paul Attemanni ja teiste juhatuse poolt. Raimo Kalvi tähistas Eesti 30 aasta taasiseseisvusmispäeva juubelit ilusa kõnega. Seletas kuidas noore poisina Keilas, uskumatult nägi oma silmadega mis oli toimumas eestimaal nende augusti päevadel kolmkümend aasat tagasi.


Märgiti ära, et sellel aastal lõpetasid seltsi Eesti Kooli niiöelda esimese lennu õpilased Amelia Talluri ja Tarmo Tari, kes lähevad edasi ülikooli õppima. Amelia alustab õpinguid University of Massachusetts Amherst-is ja Tarmo Wheaton College-s. Õpetajad Karina Branzetti ja Airi Talluri meenutasid vahvaid kooliaegu, alustades pea viisteist aastat tagasi tekkinud mängurühmast, kus Amelia, Tarmo ja Isabella Branzetti väikestena mängisid ja kust kool uuesti käima hakkas. Meie koolilõpetajad on väga tublid ja terve Bostoni Eesti Seltsi pere soovib neile tuult tiibadesse.


Kui ametlikud teadaanded läbi said, kutsuti kõigi ette Anu ja Rein Pirn, et tänada neid aastate jagu Bostoni Eesti Seltsi toetamise eest. Nimelt kolivad nad sügise algul Clevelandi, et perele lähemal olla. Seltsi elust on nad olnud osa nelikümmend kolm aastat, mis nad Massachusettsi osariigis elanud on. Anu ja Rein on palju rohkem, kui seltsi liikmed. Nad on toetanud, avades oma kodu ja südamed väga paljudele siinsetele välis-Eestlastele, kui ka nendele Eestlastele, kes ajutiselt Ameerikasse ühel või teisel eesmärgil tulnud on. Abi-laekur Madli Mangum ütles ilusasti, et üks sõna, millega Anu ja Reinu kirjeldada on “generosity” (“lahkus” eesti keeles). Ja seda oleme me kogenud nende poolt ühel või teisel viisil kõik. Kas läbi nende sõpruse, kas osaledes Eesti Koolis, toetades rahvatantsu gruppi, et nad saaksid Tantsupeole minna, suvepäevadel abistamisega, õpetades verivorsti tegemist ja mitmetel muudel üritustel ja moel abistanud. Eesti keele ja kultuuri hoidmine, ja selle põlvest põlve edasi jätkamine on Anule ja Reinule tähtis ja sellesse on nad seltsi ja nende liikmete kaudu palju panustanud. Kuigi nad ei koli väga kaugele ja meil on natuke kurb, soovime neile ilusat uut eluetappi laste, lastelaste ja lastelastelaste läheduses!

Piknikule oli saabunud kokku viiskümmend inimest, kaasaarvatud uued osavõtjad. Nende hulgas olid noored, kes hiljuti MA osariiki kolisid ja perekond Chicagost, kes olid samal ajal idarannikul suvepuhkusel.Jääme ootama järgmisi seltsi kohtumisi!


Autor: Siiri Julianus
Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page