top of page

Bostoni Eesti Kool tervitas suvevaheaega aiapeoga Walpole’is

Bostoni Eesti Kooli selleaastane lõpupidu toimus laupäeval, 1. juunil juba traditsiooniliseks saanud kohas – perekond Branzetti ilusas koduaias Walpole’is. Lõpupeole kogunesid paljud praegused ja endised kooli õpetajad ja õpilased, lisaks ka mitmed kooli toetajad. Peolaualoli grill-liha ja rosolje kõrval lausa nii mitu erinevat sorti kartulisalatit, et tekkis mõte järgmisel aastal teha ametlik parima kartulisalati võistlus. Söödi-joodi, vesteldi ja mängiti jalgpalli. Koosolemine ja eesti asja ajamine oli nagu ikka väga mõnus!

Õppeaastal 2023/2024 toimus Bostoni Eesti Koolil 13 õppepäeva – saime kokku kaks korda kuus pühapäeviti North Chelmsfordi First Congregational kirikus. Kooli nimekirjas oli kokku 24 õpilast, kes olid jagatud viide erinevasse gruppi. Kõige nooremate laste gruppi juhendavad õpetajad Janet Kaps ja Merilin Metsmägi McKeon. 5-7-aastaste grupi tunde viib läbi Triin Iglesias. Õpetaja Karina Branzetti tunnis õpivad eesti keelt 9-11-aastased õpilased. 14-16-aastaste keelegrupis õpib viis õpilast ja nende õppetööd juhib õpetaja Nele Kaps. Bostoni Eesti Kooli täiskasvanute keelegruppi juhendab Jeffers Engelhardt. Koolipäevade juurde kuuluvad alati ka laulutunnid, mida viib läbi Triin Vallaste.

Õppeaasta üheks kõige meeldejäävamaks ürituseks oli eesti filmitegijate Ülo Pikkovi ja Heilika Pikkovi külaskäik 5. novembril 2023. Pikkovite pere elas aasta Rhode Islandi osariigis Providence-is, kus Ülo õpetas Rhode Island School of Design-is (RISD) Fulbrighti programmi raames. Üle tutvustas oma filme ja stop-motion tehnikat, mida ta oma töödes palju kasutab. Stop-motion on animatsiooni liik, kus vähehaaval liigutatakse objekte pildistatud kaadrite vahel, et luua liikumise efekti. Tuntumaid näiteid Eestist on “Operaator Kõpsi” animafilmid ja Eesti Laulu 2014 vaheklipid. Ülo Pikkov näitas oma “Ada ja Otto” filmi ja peale seda joonistati Ülo juhendamisel filmist inspireeritud tegelasi. Heilika Pikkov rääkis pikemalt oma Ruhnu-filmist. Ülo ja Heilika filme saab vaadata siin: https://vimeo.com/ulopikkov

Detsembris tähistati koos Bostoni Eesti Seltsiga jõulueelset aega Newtonis Scandinavian Living Center-is. Iga-aastast traditsiooni oli hea ka sel aastal jätkata–söödi verivorsti ja hapukapsast ja külas käis muidugi ka jõuluvana. Teine ühine ettevõtmine Bostoni Eesti Seltsiga oli Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamine piduliku aktuse ja kontserdiga. Aktusel võtsid sõna Paul Rabchenuk, Ukraina Kongressi Komitee Bostoni osakonna asepresident, Uldis Sipols, Läti aukonsul Bostonis ja Teo Forcht Dagi, Leedu aukonsul Bostonis. Õhtu peakõnes jagas omi mõtteid Harvardi ülikoolis õppiv eestlane Anna Milena Linder. Isamaaliste lauludega esinesid Bostoni Eesti kooli õpilased.

         Suur tänu kõigile Bostoni Eesti kooli peredele ja soovime kõigile ilusat suve! Lähiajal selgub ka, kus uuel õppeaastal tunnid toimuvad, kuna Bostoni Eesti Kool otsib endale uut kodu! Kohe, kui oleme uue asukoha leidnud, anname kõigile teada ja kõik endised, praegused ja uued õpilased ja huvilised on alati kooli oodatud!Triin Vallaste

Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page