top of page

Curly Strings, Nublu, Gameboy Tetris & DJ QRx panid Bostoni-kandi eestlased tantsima ja kaasa laulma


Kui Bostoni Eesti Seltsi juhatuseni jõudis info, et kaks väga populaarset bändi Eestist–Curly Strings ja nublu, Gameboy Tetrise & DJ QRx–veedavad sel kevadel paar nädalad Ameerikas, tekkis kohe idee kutsuda need Eesti muusikud ka Bostonisse esinema. Curly Strings on Eesti kõige tunnustatuim folgibänd ja nende loomingut on iseloomustatud kui newgrass muusikat (bluegrass üks alaliik) ja neil on fänne üle kogu maailma. Curly Strings tuli kokku 2013. Aastal ja bändi kuuluvad viiuldaja Eeva Talsi, mandoliinimängija Villu Talsi, kitarrist Jaan Jaago ja kontrabassimängija Taavet Niller. Nublu on praeguse Eesti hip-hop skeene liider, kelle riimid ja biidid panevad suured rahvamassid koheselt kaasa laulma ja kaasa tantsima. Nublu alustas 2018. aastal koostööd Gameboy Tetrisega ja nende koostööst sündis Eesti popmuusika ajaloo suurhitt “Für Oksana”, mis valiti 2020. aasta parimaks lauluks. Selle kevade USA tuuril oli Nublul ja Gameboy Tetrisel kaasas DJ QRx.

Pühapäeva, 3. aprilli pärastlõunal oli taevas pilves ja sadas uduvihma, aga kui me Framinghami kontserdikohta jõudsime, kohtasime kohe säravaid ja põnevil nägusid, kes muutsid päeva hetkega päikeseliseks. Amazing Things Arts Centeri saal Framinghamis oli täiesti täis Bostoni-kandi eestlasi, kellel oli kõigepealt võimalus küsida küsimusi Nublu käest ja seejärel teha fotosid koos Nubluga lava peal. Sellist suurepärast võimalust ei lasknud keegi mööda! Aitäh, Nublu, väga meeleoluka intervjuu ja fotode eest! Seejärel algas kontsert ja Curly Strings pani kohe oma teise laulu ajal rahva kaasa laulma ja kaasa tantsima. Milline rõõm oli kuulata eestikeelset kontserti! Lisaks megahitile “Kauges külas”, millele kõik kaasa laulsid, esitas Curly Strings ka ühe labajalavalsi, mille saatel pikk labajalavalsi tantsijate rivi tegi saalile kümneid ja kümneid ringe peale.

Kontserdi vaheajal loositi välja auhindu loteriis osalejate vahel ja kõik võitjad olid väga rahul võidetud CD plaatide ja Nublu T-särkide üle. Kontserdi teises pooles astus lavale Nublu koos DJ QRx-iga ja sekundiga oli lava ees suur fännide grupp, kes laulis ja tantsis energiliselt kaasa. Suur osa Bostoni Eesti Kooli õpilastest oli ka lava ees näppu viskamas ja kohe pärast kontserti otsustasime, et hakkame Nublu laule ka Eesti koolis laulma. Praeguse seisuga oskavad Eesti kooli õpilased päris mitmeid Eesti popmuusika hitte laulda–näiteks räppar Aropi laulu “Kiki Miki” või Karl Erik Taukari “Seitse pühapäeva” (ning muidugi Curly Stringsi “Kauges külas”). Nüüd lisame ka Nublu laulud.

Suurimad tänud Bostoni Eesti Seltsi juhatusele, kes selle meeleoluka kontserdi teoks tegid: suur aitäh teile, Marii Engleman, Merit Saar, Madli Mangum, Aadu Pirn ja Paul Attemann, ning eriliselt suur aitäh sulle, seltsi kultuurijuht Nele Kaps. Samuti tahame tänada ürituse sponsoreid Eesti Kultuurifondi Ameerika Ühendriikides ja Eesti Rahvuskomiteed Ühendriikides (ERKÜ).


Autorid: Ellie Englehardt, Miira Englehardt ja Triin Vallaste


Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page