top of page

BES Septembri uudised / BES September news

Kallid seltsilised! Bostoni Eesti Seltsil on sel sügisel mitu huvitavat üritust tulemas. Pane järgmised kuupäevad kalendrisse kirja ja tule löö kaasa! Möödunud nädalal, 17. septembril esines Bostonis BU muusikafestivali raames, Eestist üks tuntumaid folkmuusika gruppe Puuluup (https://www.puuluup.ee/en/). Kontsert oli väga menukas nii kaasmaalaste hulgas kui ka kohalike seas. Bostoni Eesti kooli uus õppeaasta on alanud täies hoos ja tegevuses. Koolitegevusele lisaks on meil peredele paar põnevat üritust tulemas seega jälgi meie kalendrit ja loodame Teid varsti juba mõnel meie üritusel näha! Salvestage kuupäevad 16. oktoober: 4 p.l. - Noorte eesti muusikute kontsert 15 Princeton Street, Congregational Church, North Chelmsford, MA

Esinevad Ingmar Kiviloo, Triin Metshein ja Kert Markus Valdek -- noored Eesti muusikud, kes õpivad Bostonis (Berklee College of Music).


23. oktoober: 2:00 - 5:00 p.l. - Eesti Kool Pärimuspäev 15 Princeton Street, Congregational Church, North Chelmsford, MA

Pärimuspäeval viivad Eestist tulnud õpetajad läbi laulmise, tantsimise, kandlemängu ja käsitöö õpitubasid. Päeva lõpetab kontsert laulude ja tantsudega.


30. oktoober: Külalisetendus: ALIAS Meile tuleb külla VAT teater Eestist: https://vatteater.ee Sõnaseletusmäng ühes vaatuses.

Autor: Andrus Kivirähk

Osades: Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Tanel Saar

Etendus on ühes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 5 minutit.

Koht ja kellaaeg: TBD


26. november: 12:00 - 5:00 p.l. - Verivorstide talgud 15 Princeton Street, Congregational Church, North Chelmsford, MA


11. detsember: 3:00-8:00 p.l. Jõulupidu

Scandinavian Living Center, 206 Waltham Street, West Newton, MA

Päikesepaiste, seltskond ja Ukraina solidaarsus Bostoni Eesti Seltsi (BES) iga-aastane suvepiknik toimus 27. augustil Soome keskuses Saima Pargis, Massachusettsi osariigis, Fitchburgis. Lugege rohkem BESi võrgulehel. https://www.bostoneesti.org/ Bostoni Balti filmifestival vajab abi Bostoni Balti filmifestivali komitee soovib kuulda teie ideid ja ettepanekuid, enne kui alustame 2023. aasta festivali planeerimist. Soovime korraldada avatud zoom'i koosoleku, et kuulda uusi ideid ja värskeid mõtteid, mis aitaksid komiteel teie huve paremini rahuldada. Saadame peagi e-kirjaga kohtumise kuupäevade valikud. Sooviksime teada teie eelistusi filmide kohta aga ka seda, kas oleksite huvitatud filmifestivali organiseerimisel kaasa lööma. Kui on küsimusi, saatke e-kiri: annereet@yahoo.com Ülevaate festivalist saab siit: https://www.bostonbalticfilm.org Indrek Anton Hansen Tammsaare neljaköitelise "Tõde ja õigus" II osa "Indrek" on nüüdsest saadaval ka inglise keeles, tänu taas kirjastusele "Vagabond Voices". https://www.vagabondvoices.co.uk/changelings/indrek?mc_cid=c6ae22add9&mc_eid=fa2e87f7ad Võimalus on kirjastuselt tellida ka kaks esimest köidet koos, kui teil esimene osa puudub https://www.vagabondvoices.co.uk/book-bundles/truth-and-justice-bundle "Vagabond Voices" on väike, erakätes sõltumatult tegutsev kirjastus Shotimaal ja seega on nende võimalused raamatut Ameerika ja Kanada turul reklaamida ning laiemalt turustada, piiratud. Siikohal on eesti kultuuriseltside ja -ühenduste abi igati teretulnud ning oma panuse võib anda iga eestlane, raamatut ja selle kättesaadavust oma inglise keelt kõnelevate sõprade ringis tutvustades. Kirjastusel on lähitulevikus plaanis inglise keeles lugejateni tuua ka "Tõe ja õiguse" kaks viimast osa. Kes on Indrek? Indrek on A. H. Tammsaare romaanisarja "Tõde ja õigus" II–V osa peategelane, I osa peategelase Andrese ja tema teise naise Mari poeg. "Tõe ja õiguse" esimese osa lõpus läheb Indrek linna kooli. Järgnevad osad kirjeldavad tema õpinguid, kokkupuuteid revolutsioonilise liikumisega ja abielu Kariniga. Vahepeal elab Indrek nii Tartus kui ka Tallinnas, kuid sarja viimases osas tuleb ta tagasi isatallu ning räägib isale linnas toimunust. Ta ei ole õnnelik ja tunneb, et ta jõuab alati igale poole liiga hilja, siis, kui paremad ajad on juba möödas. Indrek on tüüpiline intellektuaal, kes elab pigem oma sisemiste ideaalide järgi. Ta on väga õrnahingeline ja impulsiivne ning elab sissepoole. Tema sisemised ja välimised võitlused viivad arusaamani, et oma "vere" eest pole võimalik põgeneda, mispeale teeb ta iseendaga lõpuks rahu. Indrek eelistab tõele õigust, mis tähendab seda, et ta väldib teise inimese alandamist ning on valmis kellegi teise ees oma tõe hülgama, et teine inimene saaks jätta endale oma tõe. Indreku jaoks on tõde mingit laadi objekt ning õigus sünnib või sureb selliste objektide suhtes... https://et.wikipedia.org/wiki/Indrek_Paas

_______________________________________________________________________________


Dear members, the Boston Estonian Society has quite a few interesting events coming this fall. Put the following dates in your calendar and join us! Last week, on September 17, Puulup, a well known Estonian folk group, performed in Boston as part of the BU music festival. The new academic year of the Boston Estonian Schoool has started in full swing. In addition to school activities, we have some exciting events coming up for families, so keep an eye on our calendar and we hope to see you soon! Save the dates 16. October: 4 p.m. - Concert by Estonian Young Musicians Congregational Church, 15 Princeton Street, North Chelmsford, MA

Ingmar Kiviloo, Triin Metshein, and Kert Markus Valdek are three talented young Estonian musicians studying music at the Berklee College of Music.


23. October: 2:00 - 5:00 p.m. - Estonian School Heritage Day

Congregational Church, 15 Princeton Street, North Chelmsford, MA

A day filled with workshops of traditional Estonian songs, dances, and crafts led by four teachers from Estonia. There will be music and dance performances at the end of the day.


30. October: ALIAS

A play on words in one act, directly from Estonia!!!

Author: Andrus Kivirähk

Performers: Merle Palmiste (Estonian Drama Theater), Piret Rauk (Kuressaare City Theatre) and Tanel Saar

The performance is in one act and lasts 2 hours and 5 minutes

Place and time: TBD


26. November: 12:00 - 5:00 p.m. - Blood sausage making

Congregational Church, 15 Princeton Street, North Chelmsford, MA


11. December: 3:00-8:00 p.m. - Christmas Banquet! Scandinavian Living Center, 206 Waltham Street, West Newton, MA


Sunshine, friendship and solidarity with Ukraine The Boston Estonian Society's annual summer picnic was held on 27th at the Finnish Center in Saima Park, Fitchburg, Massachusetts. Read more on the BES website: https://www.bostoneesti.org/ Boston Baltic Film Festival needs volunteers! The Boston Baltic Film Festival Committee wants to hear your ideas and suggestions as we start planning for the 2023 Boston Baltic Film Festival. We would like hold an open zoom meeting to get input from all of you so that we can better address your interests. We will be emailing date options for the meeting soon. We hope to learn about your interest in films, attendance at screenings, as well as your participation on the film festival team. Please reach out to Anne-Reet Annunziata directly: annereet@yahoo.com Learn more about the festival here: https://www.bostonbalticfilm.org Indrek Indrek, volume II of Tammsaare’s Estonian classic pentalogy, Truth and Justice, has just been released by the publisher, Vagabond Voices. The publisher is offering a special when volume I is purchased together with Indrek. The remaining volumes are forthcoming. https://www.vagabondvoices.co.uk/changelings/indrek?mc_cid=c6ae22add9&mc_eid=fa2e87f7ad The publisher is a small, independent Scottish company. Its ability to market the book in America and Canada is limited. In addition to local Estonian communities, it would be great if people could to introduce this Estonian classic to other non-Estonian readers.


Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page