top of page

Bostoni Eesti Kool lõpetas eduka õppeaasta aiapeoga Walpole’is


Bostoni Eesti Kool, mis on tegutsenud 2009. aastast, tähistas oma järjekordset edukat lõppenud kooliaastat ühiselt aiapeoga 10. juunil perekond Branzetti ilusas aias Walpole’is. Lõpupeole kogunesid paljud praegused kooli õpetajad ja õpilased, lisaks ka endised kooli õpetajad ja kooli toetajad. Söödi-joodi, mängiti Mölkkit ja jalgpalli ning karastatumad peolised käisid ka basseinis ujumas. Nagu ikka oli hea koos olla ja eesti keelt rääkida!


Õppeaastal 2022/2023 toimus Bostoni Eesti Koolil 17 õppepäeva–kohtuti kaks korda kuus pühapäeviti North Chelmsfordi First Congregational kirikus. Koolis käis eelmisel aastal kokku 22 õpilast, kes olid jagatud viide erinevasse gruppi. Kõige nooremate õpilaste gruppi õpetavad õpetajad Janet Kaps, Merilin Metsmägi McKeon ja Isabella Branzetti. 5-7-aastaste grupi tunde viivad läbi Triin Vallaste ja Triin Iglesias. Õpetaja Karina Branzetti tunnis õpivad eesti keelt 8-10-aastased õpilased. 13-15-aastaste keelegrupis õpib neli õpilast ja nende õppetööd juhib õpetaja Nele Kaps. Meie kooli täiskasvanute keelegruppi juhendab Jeffers Engelhardt. Koolipäevade juurde kuuluvad alati ka laulutunnid, mida viivad läbi Triin Vallaste ja Jeffers Engelhardt.Õppeaasta üheks kõige meelejäävamaks ürituseks oli Berklee Muusikakolledži üliõpilaste kontsert 16. oktoobril North Chemsfordi kirikus. Meile käisid esinemas Ingmar Kiviloo, Triin Metshein ja Gert Markus Valdek. Ettekandele tulid eesti muusikaajaloo klassikud ja noorte muusikute originaallooming. Kontserdi lõpus laulsid esinejad ja publik üheskoos “Ta lendab mesipuu poole”.


23. oktoobril külastasid Bostoni Eesti Kooli neli muusikaõpetajat Eestist: Imbi Kolk, Malle Veske, Ülle Vallaste ja Marika Aarnis, kes kõik õpetavad Kärla Muusikakoolis Saaremaal. Nad viisid läbi laulumängude, väikekandle ja käsitöö õpitubasid, millest kõik õpilased ja õpetajad ühiselt osa võtsid ja õppepäeva lõpus toimus väike kontsert-näitus, kus esitati kõike õpitut ja imetleti valminud käsitöö projekte. Detsembris tähistati koos Bostoni Eesti Seltsiga jõulueelset aega Newtonis Scandinavian Living Center-is. Iga-aastast traditsiooni oli hea ka sel aastal jätkata–söödi verivorsti ja hapukapsast ja külas käis muidugi ka jõuluvana. Teine ühine ettevõtmine Bostoni Eesti Seltsiga oli Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistamine piduliku aktuse ja kontserdiga. Aktusel esinesid Bostoni Eesti kooli õpilased ja Berklee üliõpilased Triin Metshein ja Gert Markus Valdek.


Mai kuus toimus Chicagos emakeelepäevad, kuhu olid kokku kogunenud eesti keele

õpetajad USAs ja Kanadas tegutsevatest Eesti koolidest. Kõige muu toreda ja huvitava kõrval toimus seal ka õpetajate tunnustamine – koos Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajaga antsidteenekamatele eesti keele õpetajatele üle ka haridus- ja teadusministri ja välisministri tänukirjad.Teiste seas said tänukirjad ka kolm Bostoni Eesti kooli õpetajat: Karina Branzetti, Jeffers Engelhardt ja Triin Vallaste. Karina ja Jeffers said välisministri ning kolmas haridus- ja teadusministri tänukirja koos kingitusega.
Suur tänu kõigile Bostoni Eesti kooli peredele ja soovime kõigile ilusat suve! Kohtume taas North Chelmsfordis sügisel! Kõik endised, praegused ja uued õpilased ja huvilised on alati kooli oodatud!


Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page