top of page

BES - Vabariigi aastapäev, filmfestival ja rohkem! - Independence day, film festival and more!

(English below)


TÄNAME TEID!!!

Vastuseks meie aastalõpu üleskutsele tuli BES-i kogukond kokku ja annetas meie tegevuse toetamiseks heldelt üle 4000 dollari: me ei saa teid piisavalt tänada!

Lisaks 2023. aasta tavapärastele Eesti koosviibimistele ja pidustustele saame rohkem toetada Bostoni Eesti Kooli, Boston Balti Filmifestivali, kasutada ära ootamatuid võimalusi kultuuriüritusteks ja palju muud! Suur aitäh!!

Jõulupidu

Meie iga-aastane jõulupidu läks detsembris väga hästi. Jõuluvana tuli meile külla, nautisime toredat laste etteasteid ja maitsavat verivorsti hapukapsga! Meil oli kena ja hubane õhtupoolik Scandinavian Living Center’i saalis. Plaanime tagasi minna selle aasta lõpus.

BESi suusa -ja vastlapäev

Suusapäev leiab aset laupäev, 18. veebrauril, kella 10:00 kuni 3:00 p.l. Finnish Center at Saima Park, 67 Scott Road, Fitchburg, MA

Naudime koos ilusat talvist ilma, koosolemist ja talisporti soomlaste Saima pargis. Seal saab suusatada, kelgutada, tantsida rahvatantsu soomlastega või lihtsalt nautida talvist ilma. Kui omal varustus puudub, siis koha peal saab tasuta laenutada murdmaa suuski, keppe ja saapaid. Müügil on Soome kohvileib, kohv, tee, kakao ja vesi pannukakku hommikusöögil kell 8-10. Finlandia Sihtasutus National on kuulutanud veebruari viimase nädala riiklikuks saunanädalaks ja nende saunamuuseum on avatud neljandal laupäeval. Külalistel on võimalus oma lõunasöök kaasa võtta ja seda nautida saalis või õues. Suusatingimuste kohta helistage 978 345-0852.

Kui lund ei ole sel päeval, siis toimub suusapäev 25. veebruaril.

Loodame teid näha metsas suusarajal!

Rohkem infot: www.saima-park.org ja küsimuste korral võib ühendust võtta Paul Attemanniga 401-536-0755, attemann@hotmail.com

Eesti Vabariigi 105 aastapäeva tähistamine

26.veebruaril kella 3-7 p.l. Scandinavian Living Centeris 206 Waltham St., West Newton, MA

Seltsil on rõõm kutsuda kõiki seltsiliikmeid ja külalisi EV105 tähistamisele! Meil on rõõm tervitada peakõnelejat Sten Hankewitz. Sten Hankewitz on Eesti-Ameerika kirjanik ja ajakirjanik. Hiljuti avaldas ta inglisekeelse semiautobiograafilise romaani „The Grand Illusion“ (https://www.amazon.com/dp/B0BN1Q2NRT) enda üleskasvamisest Nõukogude okupatsiooni ajal ja hiljem värskelt iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigis. Hr. Hankewitz on ka inglisekeelse veebiajakirja Estonian World (https://estonianworld.com) tegevtoimetaja ja kaasasutaja. Estonian World asutati Londonis 2012. aastal ja on üks kõige loetumaid ja sotsiaalmeedias jälgitumaid inglisekeelseid väljaandeid Eesti kohta, mida loetakse enam kui 200 riigis ja territooriumil.

Kavas on ka Bostoni Eesti Kooli koolilaste esinemine ja lühike muusika programm. Küsimustega pöörduge info@bostonestonian.org. Kohvilaud on sellel aastal Potluck-stiilis. Et laud saaks rikkalik, palume osavõtjatel kaasa võtta midagi soolast. Samuti olete oodatud osalema Iseseisvuspäeva Kringli Konkursil! Küpseta kaasa oma magusaim ja võiseim kringel, et siis koos kohapeal välja valida meie Seltsi kõige osavam Kringli-Pagar!

Kassabaari ei ole, palun võtke oma pidulikud joogid ise kaasa.

Kõik osalejad peavad eeskojas maske kandma. See on SLC reegel.

Kohtumiseni EV105 peol!

Boston Balti Filmifestival

Kinos 3-5 märts. Virtuaalne festival 6-19 märts, 2023

Bostoni Balti filmifestival (BBFF), mille motoks on "Tutvu Balti hingega", loodi selleks, et filmimeedia kaudu teadvustada Balti riikide kultuuri ja keelt. BBFF on tegutsenud aastast 2018 ja sel aastal avame põnevusega viienda hooaja 3. märtsil suurepärase filmikoguga Eestist, Lätist ja Leedust. Kõigi kolme riigi filme näidatakse kinos ArtsEmerson Paramount Centeris 3.-5. märts. Selle aasta virtuaalne festival toimub 6.- 19. märts.

Festivali avame 3. märtsil lätlaste filmiga Oskari-pretendent “Jaanuar.”Eestit on esindamas sel aastal kolm filmi kinos ja neli filmi virtuaalselt. Laupäev, 4. märtsi õhtu on väga eriline, kui kinoekraanile jõuab Eesti keskaegne krimipõnevik “Apteeker Melchior I ja II”. Seansside vahele on planeeritud keskaegseteemaline vastuvõtt Tallinna pika ja värvika ajaloo esiletõstmiseks. Külalisi julgustatakse kandma keskaegset riietust. Filmide produtsent Veiko Esken ja stsenarist Olle Mirme on kutsutud Eestist filme esindama ja osalema pärast filme toimuvas Q&A.

Pühapäeval, 5 märtsil on kinos eestlase Oskari-pretendent “Kalev” mis on inspireeritud tegelikest sündmustest 1990. aastal, mil Eesti korvpallikoondis seisis silmitsi dilemmaga osaleda Nõukogude Liidu meistrivõistlustel.

Eesti filmidest jõuavad virtuaalselt vaatamiseks Õigus Õnnele, Tagurpidi Torn ja Balti Ülikool. “Apteeker Melchior I ja II” on geoblokeeritud ja virtuaalselt vaadatav ainult Massachusettsis. Filmi “Kalev” virtuaalfestivalil kahjuks vaadata ei saa.

Enne festivali jagame palju põnevat infot filmide kohta just FB lehel: https://www.facebook.com/BostonBalticFilmFestival/

Piletite müük algab 6. veebruaril. Lisainfo filmide ja festivali kohta: https://www.bostonbalticfilm.org

Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page